Раніше для архівів було можливим зберігати дані тільки про видатних громадян, чиї життєві шляхи справляють істотний вплив на сучасне суспільство, формують його або яким-небудь чином видозмінюють. Життя «простих громадян» не могла знайти свого відображення в таких фондах зважаючи на обмеженість простору для зберігання подібної інформації і дорожнечі подібного зберігання.

З появою просунутих інформаційних технологій з’явилася можливість створювати особисті архіви не тільки для знаменитостей, але і для звичайних людей, з’явилася можливість зберігати не тільки документи, а й інші інформативні одиниці: листування, фотографії, особисті записи, автобіографії та інше. За ним тепер є можливість відновити життя кожної окремої людини не уривками, нічого не повідомляють про конкретну людину, але широкими мазками, складовими повну життєву картину, або по-іншому – малу історію.

Ви самі можете створити свій власний сімейний архів, грунтуючись на даних, що зберігаються у вашій родині, наприклад, відсканувати фотографії ваших бабусь і дідусів, їхні листи, об’єднати їх з фотографіями ваших батьків і вашими власними фотографіями та листуванням і створити свій особистий архів, який буде описувати історію конкретно вашого роду.

Зберігаючи дані в цифровому форматі, ви вирішуєте відразу кілька дуже важливих проблем, які супроводжували традиційним архівам, а саме: дорожнеча зберігання і проблема обмеженості місця для зберігання. Цифровий архів не страждає від подібних недоліків – пам’ять для зберігання цифрової інформації коштує дуже дешево, має практично необмежений розмір, оскільки елементарна аддитивен дозволяє розширювати пам’ять кожного разу, коли її не вистачає. Крім того, оцифровані документи та інші архівні дані зберігаються у своєму первісному вигляді і не зазнають тимчасових змін, на відміну від паперових копій, які й умов зберігання вимагають особливих, і мають властивість старіти.

На даний момент багато організацій, у тому числі і некомерційні, а також професійні архівісти займаються зберіганням сімейних і родових архівів, однак перед ними часто стоїть складне завдання щодо упорядкування та приведення до певної нормі всіх архівів, що вимагає певних інструментів і централізованості.