Герб Ужгорода
Герб Ужгорода

Архіви в сучасному розумінні з’явилися в Ужгороді в 1935 році. Ужгородський міський архів, офіційно “Архівний відділ Ужгородської міської ради”, зараз розташовується в будівлі міської ради. Донедавна робота архіву була ускладнена малою площею приміщення, в якому працює персонал архівного відділу, через що архівні фонди зберігаються зовсім в іншій будівлі, досить далеко від міської ради.

Нове приміщення для архіву виділено за адресою: Ужгород, вулиця Кармелюка 7. Раніше там розміщувалося КП “РУМБ”. Співробітники архіву не сумніваються, що оновлений міський архів Ужгорода буде відповідати сучасним вимогам до архівній установі і готують реалізацію великої кількості нових проектів.

Нове приміщення оснащене просторим сховищем, куди будуть перевезені документи архівного відділу, які вже переданий на зберігання, а також планується передача документів міської ради, що накопичилися за 14 років – близько 2500 одиниць. У перспективі архів планує відкриття читального залу для дослідників і студентів. Також міський архів Ужгорода планує тісну співпрацю з філією Державного архіву Закарпатської області в місті Берегово для забезпечення вільного доступу до документів, які там зберігаються.

Переїзд планується найближчим часом – відразу на початку 2015 року. Тоді ж співробітники оновленого міського архіву планують відзначити і День архівного працівника, який відзначається 24 грудня.

Ужгородський міський архів переїздить до нового приміщення