Чернігівська область
Чернігівська область

У Чернігові дослідник зі своєю сім’єю подарував обласному архіву обладнання для створення серверного сховища цифрових фондів.

Днями Сергій Будаш, що займається дослідженням власної генеалогії, зробив подарунок Державному архіву Чернігівської області, надавши в безоплатне користування серверні комплектуючі. Це дозволить створити в архіві надійне сховище для цифрових копій фондів, які створюються архівом на спеціальному сканері.

Говорячи про стан справ у держархіві Чернігівській області Сергій зазначив: “Останнім часом відвідування архіву часто супроводжувалося відмовами у видачі справ зважаючи на їх аварійного стану, а цифрових або інших копій для ознайомлення не знаходилося, а так хотілося б доторкнутися до тих матеріалів, які стосуються далекого минулого твоїх родичів, рідних, дізнатися цікаві факти життя і побуту. “

Як практично всі інші архіви України, архів Чернігівської області відчуває катастрофічну нестачу коштів для забезпечення не тільки перекладу документів Національного Архівного Фонду (НАФ) в цифровий формат, а й для повноцінного функціонування установи. Особливо це помітно зараз в дуже непростий для країни час, коли всі ресурси спрямовані на забезпечення боєздатності української армії.

Дослідник серйозно підійшов до вирішення цієї проблеми і в підсумку в ході спілкування з керівництвом і співробітниками архіву вдалося досягти домовленості про передачу архіву необхідного обладнання. Сергію вдалося заручитися фінансовою підтримкою родичів і мережі ресторанів “Mamamia”.

“Час пройде …”, – говорить дослідник, – “війна відступить на задній план, а документи, архівні справи втрачають свої властивості як папір, перетворюючись на пил, фотоплівки висихають, втрачають чіткість, рвуться та інше … Сканер в архіві дуже потужний! Чудово! Однак, в інших параметрах архіву важко.
Для полегшення роботи дослідників / відвідувачів архіву і спрощення роботи співробітників і доступу до цифрових копій матеріалів було закуплено комплектуюче обладнання для створення серверного сховища матеріалів і передано в архів. У майбутніх планах апгрейд робочого місця для роботи в читальному залі з цифровими копіями справ. “

Також ентузіаст планує передати в архів цифровий фотоапарат Nikon D5000 і знайшов фінансування для проявлення близько 2 кілометрів плівки мікрофільмів зі справами архівних фондів.

Дослідники допомогають архівам