Державний архів Вінницької області
Державний архів Вінницької області

Вперше на теренах України архівна установа відкрила завісу таємниці і запросила блогерів, журналістів і дослідників у святая святих – в архівне сховище.

26 березня пройшов блог-тур організований Державним архівом Вінницької області та Громадською організацією «Історія Вінниці». Особливо цікаво проведений захід в світлі того, що держархів знаходиться в найстарішому кам’яному будинку Вінниці – в єзуїтському монастирі початку 17 століття. Протягом майже 400 років це місце було центром релігійного та суспільного життя міста.

Державний архів Вінницької області займає будівля монастиря без малого 90 років, але повністю будова була передана в розпорядження архіву тільки в 70е роки, коли гостро постало питання зберігання документів. У костьольної частині монастиря була споруджена триповерхова металева конструкція для організації архівосховища. Вона дозволила розподілити величезну вагу стелажів і архівних документів на стіни будівлі. Слід зазначити, що товщина стін будівлі архіву становить близько 1,5 метра, що забезпечує не тільки надійність будови, але і підтримує приблизно однакові кліматичні умови протягом усього року.

На зберіганні в Держархіві Вінницької області знаходиться близько 1,5 мільйона архівних справ. Документи охоплюють період 18-21 століття і становлять великий інтерес для дослідників. Зараз архів веде активну роботу з оцифрування матеріалів, пошуку фотографій із сімейних архівів жителів області для створення електронних копій з відкритим доступом через Інтернет.

Державний архів Вінницької області провів блог-тур